Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |
Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach

Wojewódzkie Igrzyska Samorządowe – Barciany 2023

Utworzono dnia 12.07.2023

Liderem Wojewódzkich Halowych Igrzysk Samorządowych, które odbyły się 1 kwietnia w Barcianach została Gmina Iława zdobywając 363 pkt. Drugie i trzecie miejsca zajęły Gmina Wydminy (354,5 pkt) oraz Gmina Ostróda (346,5 pkt). Na kolejnych miejscach w klasyfikacji ogólnej odpowiednio znalazły się: Gmina Nowe Miasto Lubawskie - 330,0 pkt, Gmina Srokowo - 315,0 pkt, Gmina Lubawa - 313,5 pkt, Gmina Barciany - 300,5 pkt, Gmina Olecko - 103,0 pkt. oraz Gmina Pozezdrze - 100,0 pkt .Reprezentanci Gminy Barciany wywalczyli kilka miejsc na podium. W Trójboju kadry kierowniczej w kategorii sołtys II miejsce wywalczył Arkadiusz Żydaniec. W drużynowym czwórboju seniorów 60+ II miejsce wywalczyła drużyna z naszej gminy w składzie Grażyna Andruszewicz, Wiesława Kobylińska, Jerzy Norberczuk i Henryk Nosek. W wieloboju rodzinnym III miejsce zajęła rodzina Kowalskich - Joanna, Jakub i syn Filip. W trójboju kadry kierowniczej w kategorii pracownik urzędu gminy III miejsce zajął Krzysztof Paluch. W warcabach w kategorii kobiet III miejsce zajęła Joanna Dziadyk-Dziakiewicz. Celem zawodów jest popularyzacja kultury fizycznej na wsi i w małych miasteczkach oraz aktywizacja działalności sportowo - rekreacyjnej i organizacyjnej samorządów gminnych i powiatowych.