Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast |  
Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach

Dni Barcian 2023 - Romska Noc

Utworzono dnia 19.07.2023

Tegoroczne Dni Barcian, które odbyły się 14 i 15 lipca przeszły do historii i pozostaną wspomnieniem pełnym romskiej energetyki, folkowych dźwięków, sportowych emocji oraz licznych atrakcji.

Na dobry początek najmłodsi spróbowali sił w warsztatach beatboxu, didżejki, chodzenia na szczudłach i żonglowania. Pierwszego dnia odbyły się również turnieje piłki nożnej i siatkowej. W ich wyniku puchary wójt Gminy Barciany Marty Kamińskiej powędrowały do drużyn Husaria Reszel i Zimna Perła. Wieczorem na prywatkę pod gwiazdami zabrał wszystkich wodzirej Mariusz Sieraj. Ten wieczór był wprowadzeniem do głównego punktu programu – Nocy Romskiej, jaka miała miejsce następnego dnia. Wtedy muzyczną podróż rozpoczęli aktorzy Teatru Muzycznego HALS z Gdyni, a później zespół Hitano i Don Vasyl Junior jednoznacznie udowodnili, że kultura romska z niepowtarzalną muzyką, śpiewem i barwistymi strojami nie pozostawia nikogo obojętnym.  Podobne emocje towarzyszyły występowi kolejnej gwiazdy wieczoru – Capitanowi Folk i jego tancerkom. Drugi dzień barciańskiego święta to również przepyszny tort serwowany osobiście przez wójt Martę Kamińską, konkursy i quizy, kino 7 D, fotobudka, stoiska KGW, dmuchańce dla najmłodszych, stragany, w tym stoisko niezłomnej barcińskiej Drużyny Szpiku.  Dobrej zabawy wspólnie z wójt życzyli uczestnikom senator Małgorzata Kopiczko (przekazała promesę na remont kościołów w gminie), członkini zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jolanta Piotrowska (przekazała umowę na wsparcie gminnego programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami), poseł Janusz Cichoń oraz starosta kętrzyński Michał Kochanowski.

Najbardziej wytrwałych romska noc zaprowadziła do wczesnych godzin porannych, a w podroży towarzyszyli im didżeje RAFF i ARTI.

Dni Barcian 2023 - Romska Noc

Utworzono dnia 19.07.2023, 11:07

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Biuletyn Informacji Publicznej

Straż Graniczna - nabór